Żyjmy po swojemu, bądźmy sobą!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 listopada 2018

W czerwony piątek uczniowie z klas 7,8 i trzecich gimnazjum mogły zobaczyć krótkie przedstawienie wykonane przez krakowskich aktorów. Tematem spektaklu był wpływ Internetu na nasze życie.

 

            W scence przedstawiono życie Basi, której rodzice nie mieli dla niej czasu. W szkole była uważana szarą myszkę, więc kolega namawiał ją, żeby zrobiła w końcu coś, co sprawi, że będzie lepiej postrzegana, wyróżni się.

             Główna bohaterka chciała pojechać na warsztaty przygotowujące do ważnego koncertu profilaktycznego, w którym miała wziąć udział. Przed własnym występem spożyła alkohol w ramach "challeng'u". Potem były kolejne wyzwania, dzięki którym stawała się bardziej popularna w gronie rówieśników. Coraz ważniejsze stały się lajki i obserwacje na portalach społecznościowych. Jej mama, znana pani stomatolog, uważała, że za wszystkie problemy  odpowiada szkoła.

            Po jakimś czasie, po przypadkowej rozmowie z byłym wychowawcą, Basia zrozumiała, jak bardzo wciągnęło ją to fikcyjne życie. Propozycja nauczyciela być może sprawi, że jej życie nabierze wartości.

            Na koniec aktorka grająca Basię powiedziałam nam, co sądzi na temat sławnych teraz youtuberów i tego, co robią. Uzmysłowiła wszystkim, jak często społeczeństwo przestaje używać rozumu, śmiejąc się z głupoty, która chyba nie zna granic. Wiem, że nie każdy zrozumiał przekaz tego spektaklu. Mam nadzieję, że jednak ostatnie słowa skierowane do nas zmuszą kogoś do refleksji. ŻYJMY PO SWOJEMY I BĄDŹMY SOBĄ. 

                                                                                                                    Marta Januszewska kl. IIIa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie