Co zapamiętałem z pobytu na Polach Lednickich?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 czerwca 2019

    Wyjazd na Lednicę był dla mnie bardzo ciekawym przeżyciem. Wszystkie poznane tam osoby okazały się przecudowne.

 

            Podczas tych trzynastu godzin udało mi się zebrać kilka ciekawych wskazówek, jak przetrwać na Lednicy. Po pierwsze nigdy nie można pchać się w kolejki. Obowiązuje pełna kultura. Najlepszym sposobem, aby przejść w inne miejsce, jest poczekać, aż ludzie wpadną w szał tańca.

            Tańce lednickie są przepiękne i fajnie patrzy się na dziesiątki tysięcy tańczących osób. Każdy, kto wybiera się z Panią Basią na Lednicę, powinien pamiętać o kocu, bez którego leżenie na ziemi jest po prostu niekomfortowe. 

            Kolejnym ciekawym spostrzeżeniem są namiociki z foli  – ochrona przed nadmiernym opalaniem. Bardzo dużo osób robiło namiociki i siedziało pod nimi, chroniąc się przed słońcem. Przydatne okazały się również czapki z daszkiem, bo słońce prażyło niemiłosiernie. Ale najważniejszym odkryciem tej wycieczki były malutkie wiatraczki na USB lub na wejście do telefonu. Dzięki nim przyjemnie umilałem sobie czas.

            Toalety... ach te toalety! Aby można było w miarę sprawnie załatwić swoje potrzeby, najlepiej iść na sam koniec rzędu plastikowych budek , ponieważ tam jest pusto.

             Kolejnym wartym zapamiętania sposobem na uprzyjemnienie sobie pobytu  pod gołym niebem Lednicy jest wykorzystanie barierek ochronnych. Są niezwykle przydatne, gdyż można bardzo łatwo przymocować do nich folie – niezbędny element wyposażenia każdego uczestnika.

           

            Czas spędzony na Polach Lednickich był dla mnie niezapomnianym przeżyciem i serdecznie każdemu taki wyjazd polecam.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Szymon Żuchowski kl.IIIb

Galeria

  • Powiększ zdjęcie