Konkurs plastyczny "Orzeł Biały - nasza duma"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 stycznia 2018

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całym kraju instytucje państwowe i organizacje pozarządowe będą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu upamiętnienie tego doniosłego wydarzenia.

Jednym z nich jest ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały — nasza duma", do udziału w którym zaprasza się uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju.Także i nasza szkoła chce włączyć się do udziału w tym konkursie, którego najważniejszym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych. Regulamin przewiduje, że uczestnicy konkursu będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Na etapie szkolnym nagrodą w konkursie będzie ocena z przedmiotu historia i plastyka.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie i prosimy o zgłaszanie się do pani Jolanty Kontnej lub Aleksandry Kaszyńskiej by zapoznać się z regulaminem tego konkursu.

J. Kontna, A. Kaszyńska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie