„Co się naprawdę w życiu liczy …”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 listopada 2020

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOBRCZU – LISTOPAD 2020

    W tym szczególnie trudnym roku, pomimo wielu przeciwności związanych z pandemią COVID – 19 i nauką zdalną udało się wzorem lat ubiegłych zorganizować w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu Tydzień Profilaktyki, czyli Tydzień Kolorów. W tym roku wszystkie działania profilaktyczne odbywały się zdalnie poprzez MS Teams. Tydzień Kolorów obchodziliśmy w tym roku od 16 do20 listopada 2020 roku pod hasłem Co się naprawdę w życiu liczy …. 

 

Każdego dnia odbywały się spotkania zdalne z uczniami poświęcone wartościom takim jak: tolerancja, innowacyjność i kreatywność, zdrowie i bezpieczeństwo w sieci, życzliwość, prawa dziecka. Poruszane treści stanowiły ważną część Programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły. Zajęcia z uczniami prowadzone były przez trzech nauczycieli: panią psycholog Teresę Ostrzołek, nauczyciela wspomagającego panią Oliwię Ptak oraz pedagoga szkolnego panią Elżbietę Tobolewską. Pani psycholog zajmowała się uczniami z klas 6-8, pani Oliwia Ptak prowadziła zajęcia dla uczniów z klas 4-5, natomiast pani Elżbieta Tobolewska gromadziła na swoich zajęciach najmłodsze dzieci od Punktu Przedszkolnego, klasę „0” do klas trzecich. Każda klasa miała przez MS Teams jedno spotkanie w ciągu dnia. Czyli w ciągu tygodnia odbyło się pięć zajęć. Każde spotkanie nawiązywało do tematu danego dnia. Zajęcia były urozmaicane prezentacjami, filmami, piosenkami oraz różnymi zadaniami. Każdego dnia uczniowie mięli wyzwanie w postaci zadania do wykonania. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością dzieci i młodzieży. W tygodniu Profilaktyki obowiązywały różne kolory nawiązujące do tematu dnia. Najciekawszym dniem był wtorek ze „strojem na opak”. Uczniowie klas starszych 4-8 mięli możliwość uczestniczenia w Konkursie „Strój na opak”, przesyłając na wskazany adres mail swoje pomysłowe stroje. Wszyscy uczestnicy konkursu za udział otrzymali pochwały, a najciekawsze prace dodatkowo zostały nagrodzone oceną celującą z plastyki. Pochwałami nagradzana była także aktywność uczniów przesyłających zadania, czy zabierających głos podczas zajęć profilaktycznych.

Tydzień Profilaktyki przebiegał w miłej atmosferze i na pewno przyczynił się do urozmaicenia zdalnego nauczania. Poza tym każdy uczeń naszej szkoły wzbogacił niezbędną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, znajomości ważnych numerów, czy praw dziecka. Tydzień profilaktyki przyczynił się także do kształtowania postaw tolerancji, szacunku, wrażliwości, życzliwości, otwartości i pomocy. Były to żywe lekcje, które na pewno zaowocują w przyszłości. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że za rok Tydzień Profilaktyki odbędzie się realnie już w szkole. Na zakończenie dla Wszystkich dużo zdrowia i wytrwałości.

 

Zespół Tygodnia Profilaktyki:

Teresa Ostrzołek

Oliwia Ptak

Elżbieta Tobolewska

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie