Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Dobrczu

Opis przedmiotu

8 grudnia 2020

Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego tworzyli opis przedmiotu. Inspiracją tych prac był magiczny guzik z czapki bogdychanów, który od doktora Paj-Chi-Wo otrzymał Mateusz, jeden z bohaterów.

 

Mój magiczny guzik

Ten guzik dostałam od mamy. Potem przyszyłam go do swojej czapki.

Jest on duży i okrągły. Ma kolor czarny i z jednej strony jest wypukły a z drugiej - wciśnięty. Ta rzecz jest wykonana z plastiku i ma dwie dziurki pośrodku. Niestety, nie ma żadnego wzoru.

Sądzę, że mojego guzika nie da się zastąpić. Lubię go, ponieważ przynosi mi szczęście.

 

 

Mój czarodziejski guzik

Ja mam czarodziejski guzik. Używam go do zapinania płaszcza. Jest magiczny i niesamowity.

Ten guzik jest wyjątkowy i ma kolor kawowy, czyli czarny, kremowy i biały. Barwy mieszają się i wyglądają jakby się zlewały. Przedmiot ma cztery dziurki. Jest zrobiony z plastiku. Ten guzik w dotyku jest twardy jak kamień.

Bardzo mi się on podoba i chcę go mieć już na zawsze. Moim zdaniem jest piękny.

 

 

Mój legendarny guzik

Mój guzik pochodzi z Egiptu. Znalazłem go w Morzu Czerwonym pięć lat temu.

Guzik jest niewielki, ma kolor złota. Są na nim napisy w nieznanym mi języku. Wydaje mi się, że zrobiono go z porcelany. Jest twardy i okrągły. W samym jego środku znajdują się cztery dziurki.

Nazywam go Fartek, bo przynosi mi szczęście. Wiele razy przydał mi się na zawodach karate. Nawet teraz leży u mnie na biurku i pilnuje, żebym nie zrobił błędu.

Uważam, że każdy powinien mieć taki guzik.

 

 

Magiczny guzik

Ten magiczny guzik pochodzi od czapki bogdychanów. Służy do przemieniania ludzi w dowolne zwierzę. Dostałam go od doktora Paj-Chi-Wo.

Jest w miarę duży, ma cztery dziurki i kiedy się na niego spojrzy, to wtedy można poczuć się tak jak motyl, który lata po świecie. Nie jest kolorowy, bo ma biało - kremową barwę, a także posiada wklęsły środek.

Moim zdaniem tego guzika nie zastąpi żaden inny przedmiot. Jednak minus jest taki, że łatwo go zgubić.