AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„CUDOWNYCH RODZICÓW MAMY”

Przejdź do - „CUDOWNYCH RODZICÓW MAMY”

    W Szkole Podstawowej w Dobrczu 23 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci z klasy 1 b zaprezentowały program taneczno –wokalno-recytatorski.

Czytaj więcej o: „CUDOWNYCH RODZICÓW MAMY”

Jeden z ostatnich gimnazjalnych projektów edukacyjnych!

    We wtorek w szkole w Dobrczu miał miejsce pokaz jednego z ostatnich projektów edukacyjnych obowiązujących w gimnazjum. W szkolnym projekcie uczestniczą  zawsze   uczniowie z klas drugich. Kilkoro z nich przedstawiło dzisiaj wyniki swojej rocznej pracy nad zagadnieniem „Jak muzyka może inspirować młodego słuchacza do twórczości literackiej?”

Czytaj więcej o: Jeden z ostatnich gimnazjalnych projektów edukacyjnych!

Pojawili się i zniknęli – zbrodnia doskonała

Najnowsza ekranizacja filmu „I nie było już nikogo” z 2015 roku w reżyserii Craiga Viveirosa bardzo przypadła nam do gustu. Dzieło oparte jest na genialnej książce Agathy Christie pod tym samym tytułem.

 

Czytaj więcej o: Pojawili się i zniknęli – zbrodnia doskonała

Skończyliśmy projekt!

Przejdź do - Skończyliśmy projekt!

 Po kilku miesiącach ciężkiej pracy Zosia, Laura, Zuzia, Kamil, Mikołaj i ja dotarliśmy do końca naszego projektu edukacyjnego pod nazwą "Nie boimy się eksperymentować". Naszym celem było przybliżenie sobie, a potem młodszym uczniom wiedzy fizycznej poprzez niezwykłe doświadczenia.

Czytaj więcej o: Skończyliśmy projekt!

Krówka Leśna - "Jestem bezpieczny - umiem pomagać innym"

Przejdź do -  Krówka Leśna - "Jestem bezpieczny - umiem pomagać innym"

Podróż w czasie

Przejdź do - Podróż w czasie

 18 maja w naszej szkole z inicjatywy pani Jolanty Kontnej odbyła się „żywa lekcja historii”. Uczniowie ze wszystkich klas (prócz trzecich gimnazjum) zebrali się na pierwszej lekcji w sali gimnastycznej, gdzie odbywał się cały pokaz.

Czytaj więcej o: Podróż w czasie

Żywa historia

Przejdź do - Żywa historia

18 maja w naszej szkole odbyła się lekcja żywej historii. Jej celem było przyswojenie przez  uczniów wiedzy w dość zabawny sposób.

Czytaj więcej o: Żywa historia

Turniej pełen emocji

Przejdź do - Turniej pełen emocji

17 maja 2018 roku w hali naszej szkoły rozegrano Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP w Dobrczu. W zawodach tych udział wzięły cztery drużyny z : Dąbrowy Chełmińskiej,  Unisławia, Żołędowa oraz drużyna  z Dobrcza.

Czytaj więcej o: Turniej pełen emocji