Kolejny sukces piłki ręcznej w Dobrczu

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 stycznia 2023

27.01.2023 roku w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce ręcznej chłopców w kategorii rocznik 2008-2009. Po sukcesie dziewcząt z Dobrcza, które dwa dni temu w tej samej hali zdobyły złote medale mistrzostw powiatu, przyszedł czas na zmagania chłopców. Tu także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu okazali się najlepsi. Nasi zawodnicy bez większych kłopotów zwyciężyli swoich konkurentów z: Osielska, Strzelna i z Brzozy Bydgoskiej. Tym samym awansowali do zawodów szczebla wojewódzkiego.

Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i grano 2x10 min. W pierwszym meczu zawodnicy z Dobrcza nie dali szans uczniom SP Osielsko wygrywając mecz 10 : 3. Sporo wrażeń i emocji dostarczył nam pojedynek ze Strzelewem, gdzie pierwsza połowa tego spotkania była niezwykle wyrównana. Początek drugiej połowy należał do przeciwników, którzy nawet wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Po czasie dla drużyny z Dobrcza, nasi chłopcy wrócili na właściwe tory i do końca już dyktowali swoje warunki gry. Mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem 12 : 7. Turniej mistrzostw powiatu uczniowie z Dobrcza zakończyli wysokim zwycięstwem nad drużyną z Brzozy Bydgoskiej 11 : 1.

Warto wspomnieć, że nasi uczniowie oprócz wspomnianych dwóch tytułów mistrzów powiatu dziewcząt i chłopców w kategorii rocznika 2008-2009, wywalczyli także srebrne i brązowe medale w kategorii uczniów młodszych.

Skład reprezentacji chłopców SP Dobrcz: Wiktor Sinko, Mateusz Smoliński, Robert Szczypiorski, Wiktor Finc, Tymoteusz Michałek, Mateusz Papke, Dominik Chabowski, Szymon Koszucki, Adrian Sitarek, Jakub Garczyk. Opiekunami drużyny są: Paweł Michałowski i Mariusz Modry.

Wyniki turniej mistrzostw powiatu bydgoskiego:

Dobrcz- Osielsko 10 : 3 Brzoza Bydgoska- Strzelewo 4 : 7 Osielsko –Brzoza Bydgoska 13 : 2 Dobrcz- Strzelewo 12 : 7 Dobrcz- Brzoza Bydgoska 11 : 1 Osielsko-Strzelewo 12: 7

Kolejność końcowa zawodów: 1m.- SP Dobrcz; 2m.- SP Osielsko; 3m.- SP Strzelewo; 4m.- Brzoza B.