Finał III Turnieju Baśniowego w Karolewie

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 kwietnia 2023

20 kwietnia w ZSAE w Karolewie odbył się III Finał Turnieju Baśniowego, w którym wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów z naszej szkoły. Młodzież próbowała swych sił w dwóch formach konkursowych: test z wiedzy o wybranych baśniach oraz napisanie własnej baśni. Tegorocznym motywem przewodnim turnieju był taniec. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bydgoskiego Wojciecha Porzycha oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika.

Ogółem w turnieju wzięło udział sto pięcioro uczniów z różnych szkół powiatu bydgoskiego. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy osiągnęli sukces.
W teście sprawdzającym wiedzę z przeczytanych baśni wyróżniły się
Lena Lewandowska(5a) i Jagoda Bonk(5b), które zajęły II miejsce. Natomiast III miejsce przypadło Annie Sinko z klasy 5a. Autorami najciekawszych baśni w kategorii klas IV-V okazali się: Lidia Bukowska (4b), która napisała utwór pt. Taniec miłości i tym samym zajęła 2. miejsce oraz Oskar Wiśniewski (4a) – autor baśni pt. Magiczne baleriny. Z kolei w kategorii klas VI – - VIII 3. miejsce zajęła Zofia Szukaj (7), która zatytułowała swój tekstOstatni walc.

Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania udziałem w konkursie literackim. Z całego serca gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a szczególnie zwycięzcom, i życzymy dalszych sukcesów!