SUKCES PRZYRODNIKÓW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 czerwca 2019

      12 czerwca odbył się finał XXXVI edycji konkursu „Przyroda regionu i ochrona środowiska” organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Jak co roku silna ekipa z naszej szkoły brała w nim udział. W tym roku reprezentowali nas: Jakub Jendruszewski i Wanda Sowa z klasy 6b, Michalina Jaworska z klasy 7 oraz Marta Januszewska z IIIa gimnazjum. Do finału dostała się również Zosia Wojna z klasy 6a, ale ze względu na nałożenie się na siebie terminów konkursu i wycieczki klasowej nie uczestniczyła w nim.

      W pięknej scenerii chaty podcieniowej w Chrystkowie uczestnicy walczyli o jak najlepsze miejsce w finale. Pierwsi do boju stanęli uczniowie szkoły podstawowej w kategorii wiekowej klas 4 - 6, a następnie uczniowie klas 7 - 8 i gimnazjum. Zadaniem ich było rozpoznanie 30 gatunków roślin, zwierząt i grzybów przedstawionych na slajdach oraz udzielenie odpowiedzi na 10 pytań. Nie było łatwo! Wśród wyświetlanych obrazów do oznaczenia znalazły się gatunki takie jak: krętogłów, miodunka ćma, żółciak siarkowy, tycz cieśla, itp. Wielu z was zastanawia się czy pod tymi nazwami ukrywa się zwierzę czy roślina. Tego problemu nie mieli uczniowie z naszej szkoły. Byli bezkonkurencyjni. W kategorii wiekowej klas 4 – 6 szkoły podstawowej Kuba zdobył pierwsze miejsce a Wanda trzecie. Natomiast wśród uczniów klas starszych Marta zdobyła drugie miejsce a Michalina trzecie. Wielkie gratulacje.

     Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi uczniowie zajmą równie wysokie lokaty. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni i życzymy im dalszych sukcesów.

 

 

Agnieszka Wojna

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie