Być jak Ignacy ....Marzeniem uczniów ze szkoły w Dobrczu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 listopada 2020

  Od dwóch lat uczniowie klasy 6a ze Szkoły im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu uczestniczą w zajęciach eksperymentalnych prowadzonych przez panią Annę Osak. Podczas nich uczą się, jak na przykład robić pieczątki z ziemniaków albo oszczędnie wydawać pieniądze. W tym roku szkolnym nauczycielka matematyki i fizyki zachęciła dzieci do wzięcia udziału w V edycji programu edukacyjnego zatytułowanym Być jak Ignacy.

  Projekt nawiązuje do wynalazcy ropy naftowej - Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest fundacja PSNiG imienia tego naukowca. W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”, a głównym celem jest zdobycie wiedzy na temat tego, jak świat może niedługo wyglądać. Program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha. Dzieci nawet teraz, w trudnej sytuacji, gdy musza uczyć się zdalnie, nie poddają się i dzielnie podejmują sie różnych ciekawych zadań, jak na przykład konstruowanie wiatraczka, poszukiwanie w swoim środowisku instalacji zielonej energii. Biorą udział w różnych quizach, doświadczeniach i eksperymentach, rozwiązują zagadki.

   Wzięcie udziału w tym projekcie rozwija wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu kilku dziedzin. Uczestnicy zajęć uczą się współpracować, korzystając przy tym z różnych źródeł wiedzy. Z pewnością po cichu również liczą, że wygrają główną nagrodę - 300. 000 złotych! Pieniądze te z pewnością przydadzą się do rozbudowania szkolnych pomocy naukowych. A może szczęśliwi uczestnicy projektu razem ze swoim opiekunem wyjadą w edukacyjną podróż życia? Kto wie.
W każdym razie trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

Iga Borkowska 6a

Galeria

  • Powiększ zdjęcie