Uczniowie z Dobrcza z podwójnym mistrzostwem gminy

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lutego 2018

27 lutego w hali SP w Dobrczu nasze reprezentantki i reprezentanci wywalczyli w swych kategoriach Mistrzostwo Gminy Dobrcz w koszykówce. Zawody rozgrywali uczniowie rocznika 2002-2004. W turnieju chłopców udział wzięły cztery drużyny: Dobrcz, Borówno, Kotomierz i Kozielec. W kategorii dziewcząt rozegrano tylko jeden mecz pomiędzy Dobrczem a Kotomierzem.

Górą z tej potyczki wyszły nasze dziewczęta. W tym zaciętym spotkaniu pierwsze punkty rzucono dopiero po 4. minutach gry i to nasz zespół otworzył wynik meczu. W pewnym momencie spotkania przewaga naszych reprezentantek urosła już do 8. punktów. Zespół z Kotomierza mozolnie odrabiał straty, ale skutecznie. Na minutę przed końcem spotkania nasza drużyna prowadziła już tylko 3. punktami. Jednak ofiarna obrona naszych dziewcząt nie pozwoliła przeciwniczkom na rzucenie kolejnych koszy. Dziewczęta z Dobrcza zwyciężyły ten mecz 14-11.

W turnieju chłopców komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy z Dobrcza. W pierwszym meczu z Borównem nie straciliśmy ani jednego kosza i wygraliśmy to spotkanie aż 20-0. Kolejny mecz, tym razem z Kozielcem, to jeszcze bardziej przekonywujące zwycięstwo naszych reprezentantów 26-0. Należy jednak wspomnieć, iż reprezentacje z Kozielca i  Borówna opierały się  tylko na uczniach z klas siódmych. Trzeci mecz naszych chłopców to starcie z Kotomierzem, które  decydowało o tym,  kto zostanie mistrzem gminy. Tu, podobnie jak w meczu dziewcząt, pierwsze punkty rzucili nasi zawodnicy i także oni odskoczyli przeciwnikom na  kilka punktów.
W drugiej połowie zespół z Kotomierza miał sporo rzutów wolnych, co pozwoliło na zniwelowanie przewagi naszej drużyny. Po niezwykle zaciętej końcówce zespół z Dobrcza mógł cieszyć się z wygranej. Dobrcz- Kotomierz 14-13.

Dziewczęta z Dobrcza wystąpiły w składzie: Kinga Kuśmierek, Julia Jędraszak, Laura Jasik, Martyna Siewkowska, Joanna Witkowska, Wiktoria Rzeczkowska, Zuzanna Zgrzeba, Karolina Zgrzeba, Marta Januszewka, Agata Krzemianowska, Natalia Kwiatkowska, Sandra Dombek. Zespół poprowadził Paweł Michałowski.

Reprezentacja chłopców: Karol Saganowski, Oskar Saganowski, Bartłomiej Sopoński, Jakub Rosołowski, Adrian Głogowski, Kacper Florek, Jakub Szala, Wiktor Lewandowski, Mateusz Majtyka. Zespół prowadził Mariusz Modry.